нагоре

Нашата услуга

Шенжен странски

Глобална продажба во странство

Шенжен чудо

Произведено во Шенжен

шубиао xia

Центар за глобален избор

Што може CEMF да направи за вас?

Федерацијата на пазарната берза во Шенжен (накратко CEMF) се заснова на големи податоци, облак компјутери и вештачка интелигенција, поддржани од финансиски услуги, за здружување на пазарните сили и промовирање на трговската циркулација, платформа за услуги за разновидна трговија со стоки за промовирање на глобалната економска размена со квалитет.

жибо жибо

Решавање проблеми на морски претпријатија

Десетици илјади ресурси за продавачи на повеќе од 40 мејнстрим платформи за е-трговија (прекугранична е-трговија)

Повеќе
жибо жибо

Иновативен начин за стекнување клиенти

Интегрирајте глобални поволни ресурси, систем за ресурси од највисоко ниво со глобално влијание

Повеќе
жибо жибо

Глобален инфлуенсер маркетинг

Поврзете се со глобалните инфлуенсери, обезбедете професионални преноси во живо, брзо негувајте популарни производи и зајакнете го влијанието на брендот;

Повеќе
жибо жибо

Ултра-прецизна дренажа на изложеност

Водечка технологија за оптимизација на пребарувачот, десетици илјади ресурси за продавачи на повеќе од 40 мејнстрим ....

Повеќе
жибо жибо

Големи податоци + ВИ интелигенција

Маркетинг на производи за услуги за големи податоци, обезбедувајќи точни портрети на групи на клиенти за производите

Повеќе
патеката
тој

Стратешки партнери

Изложбен простор за членовите на Федерацијата

Земете ги работите Barter (Шенжен) Technology Group Co., Ltd

Земете ги работите Barter (Шенжен) Technology Group Co., Ltd

 • Вовед во компанијата
 • Предност на брендот
Основана во 2021 година, Take things Barter (Shenzhen) Technology Group Co., Ltd. е компанија со платформа која се фокусира на решавање на заостанатите корпоративни работи и им помага на претпријатијата во размената и отпишувањето на долговите.Посветени на обезбедување на клиентите со расчистување на залихите, продажба на долгови, ревитализација на средствата, помагање на должничките претпријатија лесно да патуваат и повторно да создадат брилијантност.
Во комбинација со вештачка интелигенција со вештачка интелигенција, блокчејн, големи податоци, компјутери во облак и други технологии, масивно пребарување на клучни зборови, повеќејазичен систем за градење веб-страници, водечка технологија за оптимизација на пребарувачот, технологија за промоција на повеќеканални маркетинг, мулти-мејнстрим е-трговија (прекугранична д -трговија) ​​платформа за обезбедување разновидна, ефикасна, високо-конвертирачка Google SEO сообраќајна дренажа на кондензирани пазарни сили, промовирање на протокот на стоки, промовирање на глобалната размена на размена на разновидна платформа за услуги за тргување со стоки.
Повеќе
微信图片_20230811104510
Chengdu Gudao Technology Co., Ltd.

Chengdu Gudao Technology Co., Ltd.

 • Глобалсо
 • Хагро
Фокусирајте се на обезбедување на едношалтерски решенија за маркетинг на пребарувачот за кинеските B2B претпријатија да одат во странство.Изградете веб-страници за независни брендови засновани на 109 јазици, комбинирајте рангирање со природно пребарување на оптимизација + промоција на SEM рекламирање + маркетинг промоција на социјалните мрежи и други технологии за да постигнат висока изложеност и висока конверзија, да им помогнете на компаниите да градат базени за приватен сообраќај на домени онлајн и да им овозможите на глобалните прецизни купувачи активно да барај ги.Изградете го имиџот на брендот на големите извозни претпријатија во Кина.
Со цел активно да стекне клиенти, собира глобални царински податоци, глобални податоци за социјалните медиуми, големи податоци за глобалните претпријатија, глобални податоци од пребарувачите итн., за да им помогне на компаниите длабоко да ги искористат моите и активно и прецизно да ги лоцираат потенцијалните клиенти во индустријата;и користете CRM, EDM, социјален маркетинг итн. Повеќе канали се користат за управување и конвертирање на клиентите, што го прави стекнувањето клиенти од странство поедноставно и поефикасно.
Повеќе
партнер01
Шенжен HengKangDa International Food Corp,.Ltd

Шенжен HengKangDa International Food Corp,.Ltd

 • Вовед во компанијата
 • Претпријатие способности
Основана во 2005 година, Shenzhen Hengkangda International Food Co., Ltd. е се-во-едно интегрирана компанија која се фокусира на увезената храна, особено меѓународните врвни брендови и меѓународните трансакции со замрзнати рефус.
Hengkangda е единственото котирано претпријатие на Новиот трет одбор во увезената прехранбена индустрија во Кина, и има блиски врски со Хонг Конг и Макао од своето основање, и е првата компанија од копното во Кина што работи CEPA во Хонг Конг и првото копно. компанија да управува со CEPA во Макао.Во моментов, Hengkangda има целосна лиценца квалификација за увоз на претходно спакувана храна, водни производи, месо и друга храна и има складирање со нормална температура и постојана температура потврдено како складиште за надзор од Бирото за инспекција и карантин (CIQ), кое може да ги задоволи потребите на националното складирање и логистика.
Повеќе
1693389654600
Здружение за размена на култура на чај во областа Шенжен Баоан

Здружение за размена на култура на чај во областа Шенжен Баоан

 • Вовед во Здружението
 • Карактеристики на брендот
Здружението за размена на чајна култура во областа Шенжен Баоан е основано во 2021 година. Посветено на истражување на културата на чајот Пуер, промовирајќи ја традиционалната чајна култура, здружението има многу членови, вклучувајќи фармери за чај, оператори за чај, познати личности, индустриски и комерцијални претприемачи, менаџери на фондови, универзитетски професори, лекари, прекуокеански Кинези и многу други области и индустрии на љубителите на чајот Pu'er.
Брендот "Dian Zan", фокусирајќи се на работењето на Pu'er стар чај, голем број категории на Pu'er стар чај, полн со категории, големо количество, многу бутици.Винтиџ чајот е професионално избран, платформата строго го контролира квалитетот, безбедноста и верноста, безбедното пиење, професионалното складирање.
Повеќе
图片
Shenzhen Shuibei Jewelry Co., Ltd.

Shenzhen Shuibei Jewelry Co., Ltd.

 • Предност на ресурсите
 • Брендирани предности
Владата на Шенжен преку возните претпријатија се потпира на пан-индустриската алијанса за накит „Појас и пат“ за да воспостави меѓународна стратешка соработка со повеќе од 30 земји-членки Меѓународната асоцијација за скапоцени камења во боја ICA, Royal Gem Society, GUILD, GIA и други меѓународни институции за воспоставување деловна соработка Истражувачка болница за модната индустрија за пан-накит
По 22 години интензивно одгледување, формираше добра репутација и влијание и внатре и надвор од индустријата.Соберете индустриски ресурси и изградете меѓународна база на агломерација на индустријата за злато и накит Обезбедување квалитет, снабдување од прва рака од земјата на потекло и проверки слој по слој за да се обезбеди квалитет на производот
Повеќе
c1
Shenzhen Jiuzhou Electric Appliance Co., Ltd.

Shenzhen Jiuzhou Electric Appliance Co., Ltd.

 • Истражување и
  развојна сила
 • Производствен капацитет
Независен развој на основни модули за дигитална телевизија Производите за дигитална телевизија покриваат сателитски, кабелски, копнени и Интернет, цела палета на системот на приватна облак платформа iot обезбедува решенија за системите iot од крај до крај со можност за прилагодување на развојот на поставените апликации во индустријата за iot систем Dolby lab постави лабораторија за тестирање HDMI
Компанијата има три производствени бази (производна база Шенжен Шајинг Џиужоу (британска електронска), база за производство на светлина во Шенжен џиужоу (f ruixiang), производствена база во Мианјанг, Сечуан Џиужоу (технологија џиужоу)) и фабрика за обработка на соработка во странство како производна платформа, сите можат да ги задоволат потребите за обработка и производство на дигиталниот ТВ приемник, паметниот терминал и таблата и другите електронски производи.
Повеќе
img2
Вода BeiYi бр.

Вода BeiYi бр.

 • Покриеност на индустријата
 • Услуги на здружението
Интелигентно производство, информатичка индустрија, вештачка интелигенција, индустриски интернет, нова енергија, нови материјали, биомедицина, логистички синџир на снабдување, финансиски инвестиции, градежно инженерство, индустриски паркови, културно и креативно образование, услуги на претпријатија и многу други области.
Придржувајќи се до услужниот принцип на „собирање сила и поврзувачка вредност“, Конфедерацијата за мали и средни претпријатија се стреми да биде „инкубатор за претприемачки претпријатија, забрзувач за претпријатијата во пораст и засилувач за водечките претпријатија“.
Повеќе
1.sbd
Група за индустриски парк за наука и технологија Шенжен

Група за индустриски парк за наука и технологија Шенжен

 • За брендот
 • Висока и нова технологија
По ПОВЕЌЕ од 30 години развој и изградба, SCI-TECH Park Group стана SCI-TECH парк со супериорно инвестициско опкружување, претпријатија со висока и нова технологија, силна оперативна сила и одредено влијание на брендот.
Од своето основање, компанијата трансформира голем број високотехнолошки достигнувања во кои доминираше Кинеската академија на науките, воведе голем број домашни и странски високотехнолошки претпријатија и формираше високотехнолошки индустриски кластер во паркот, како на пр. електронски информации, нови материјали и биоинженеринг фармацевтски производи, што е важна основа за развој на високотехнолошките индустрии во Шенжен.
Повеќе
кеј
Здружение за индустриски иновации на мали и средни претпријатија Шенжен

Здружение за индустриски иновации на мали и средни претпријатија Шенжен

 • Индустриски покривки
 • Здружение на услуга
Интелигентно производство, информатичка индустрија, вештачка интелигенција, индустриски интернет, нова енергија, нови материјали, биомедицина, логистички синџир на снабдување, финансиски инвестиции, градежно инженерство, индустриски паркови, културно и креативно образование, услуги на претпријатија и многу други области.
SMEA мали и средни претпријатија кои се придржуваат до услугата „кохезија на силата, вредност на врската“ да направат добра работа на „инкубатор на претприемачки претпријатија, акцелератор на растечки претпријатија, поттикнувач на водечки претпријатија“
Повеќе
z15
Група за земјоделство и сточарство Куи Лин

Група за земјоделство и сточарство Куи Лин

 • Корпоративна мисија
 • Концепт за квалитет
Групацијата Cuilin Agriculture and Animal Husbandry е висококвалитетна група за здрава храна базирана на домашна и глобална дистрибуција, која ги интегрира садењето, одгледувањето, производството, дистрибуцијата и продажбата.Со цел „да се избере храна со креативност и да се создаде подобар животен стил“, Групацијата Куилин Агрикултура и Сточарство се придржува до корпоративната мисија „Да се ​​прават производи со твоето срце и да се прават избори почисти“
Придржувајќи се до концептот за квалитет „оригинал, земја на потекло, оригинал“ и „целата категорија, комплетен индустриски синџир, глобализација“, од своето основање, cui Lin farming е во распоред на домашни и странски инвестиции 12 има свои фабрики и три главни истражувачки институции, продажни места низ целата земја поставени над 50 m, бизнис покрива повеќе од 30 провинции и градови низ целата земја, и позитивни на целиот пат по должината на областа распоред на повеќе од 10 прекуокеански земји и градови.
Повеќе
lx
Yinsheng Technology Services Group Co., Ltd.

Yinsheng Technology Services Group Co., Ltd.

 • За сребрениот шенг
 • Претпријатие визија
Групата сега има повеќе од 20 подружници, повеќе од 50 филијали, повеќе од 200 општински деловни одделенија и повеќе од 21 милион трговци, со годишни трансакции со финансиски средства кои надминуваат 3 трилиони јуани.Групата поседува две национални високотехнолошки претпријатија, Yinsheng Communication и Yinsheng Payment, како и неколку брендови, како што се Yinsheng Communication, Shengxiaodian, E-Ticket, Yinsheng Payment, Yinsheng Tong, Xiaoy Butler, HaiAllied Travel итн. за изградба на репер за индустријата за деловни услуги заснована на технологија, континуирано зајакнување на трговците и служење на реалната економија.
Во иднина, Yinsheng Group ќе се придржува до мисијата на претпријатието за „наука и технологија, да го подобри бизнисот“, ќе го преземе „да стане репер на индустријата за деловни услуги на науката и технологијата“ како визија на претпријатието, ќе се фокусира на клиентите, постојано ќе иновира производи и услуги , и продолжи да создава вредност за клиентите.
Повеќе
с

Земете ги работите Barter (Шенжен) Technology Group Co., Ltd

Chengdu Gudao Technology Co., Ltd.

Шенжен HengKangDa International Food Corp,.Ltd

Здружение за размена на култура на чај во областа Шенжен Баоан

Shenzhen Shuibei Jewelry Co., Ltd.

Shenzhen Jiuzhou Electric Appliance Co., Ltd.

Вода BeiYi бр.

Група за индустриски парк за наука и технологија Шенжен

Здружение за индустриски иновации на мали и средни претпријатија Шенжен

Група за земјоделство и сточарство Куи Лин

Yinsheng Technology Services Group Co., Ltd.

прелив-накит
Ангел-лого-1
датотека_4
TGKlogo1
логото15
лого-11
ЛОГО2-1
логото 1-1
HOME_LOGO2
handelogo11-11

Зона за промоција на глобални настани

Изданието на настанот може да таргетира повеќе од 200 земји, 338 региони, повеќе од 10 милиони меѓународни купувачи и корисници на различни медиумски платформи во странство, брзо да се идентификува преку интелигентна вештачка интелигенција и големи податоци, точно да ги пронајде вашите целни корисници и да ги покани да учествуваат.

 • hezuo_twitter
 • hezuo_yandex
 • hezuo_google
 • hezuo_itunes
 • hezuo_facebook
 • hezuo_paly
 • hezuo_ins
 • hezuo_hargo
 • zuohe_amazon
 • hezuo_whatsapp
 • hezuo_googleplay
 • hezuo_rudio
 • hezuo_tk
 • hezuo_youtube
 • hezuo_playfm

Шенжен меѓународна модна потрошувачка изложба

Со темата „Светска мода и расцутување на Пенгченг“, новата деловна ИП за естетика на животниот стил се создава со искористување на карактеристиките на деловниот круг на висококвалитетен деловен и висококвалитетен животен центар.

Кликнете за да видите
01

Како да изберете сребрен накит?До Shui Bei One "B1 кат сребрен накит зона" на купување!

Сребрениот накит не само што ги има културните атрибути на накит од висока класа и традиционални историски и културни наоѓалишта, туку има и карактеристики на предност во цената, променливи стилови и разновидни форми, така што публиката ги опфаќа сите возрасти, а потенцијалот за купување е неограничен.

Кликнете за да видите
год
01
02

Купете златни експлозивни производи, ве молиме одете на L1 Floor, Shuibei One!

На катот L1 на трговскиот центар Shuibei бр.1, со тема „Златен културен експлозивен блок“, е изградена професионална платформа за златни културни производи за да се формира ефект на индустриски кластер, да се олесни рафинираното работење на златни и пан-златни производи и овозможуваат златните културни производи да влезат во забрзаниот развој на експлозивни производи под работењето и промоцијата на платформата, за да се пренесат убавината на златните културни производи и убавината на атмосферата на повеќе луѓе.За да се задоволи разновидна и персонализирана побарувачка на потрошувачите за златен накит.

Кликнете за да видите
хуанѓин
02

Глобалниот центар за селекција се реши

Со седиште во Шенжен, поврзувајќи ја Кина и му служи на светот

Внес на производот